Mens Section har i løbet af Juni måned afholdt Hulspilsmesterskaber, og efter mange gode dyster, blev finalen afgjort onsdag den 30. juni.
Fra start var der 32 deltagere, og der er dermed afviklet 31 matcher, hvoraf flere er gået ud over de 18 huller, sågar har et enkelt par været ude på hul 21, før afgørelsen er faldet.
Finalen stod mellem Martin Schjøth og Peter Haubjerg, og blev først afgjort på hul 18, hvor Peter Haubjerg blev mester ved at putte bolden i på godt en meters afstand, hvorefter Martin missede sit put.
Fra matchlederen, skal der lyde en stor tak til deltagerne, som undervejs selv har fundet spilledatoer, og indrapporteret resultat så snart matchen var afvilket, og at vi på denne måde stort set har kunnet overholde de opsatte tidsfrister.
I August måned afholdes der en lignende turnering for alle klubbens medlemmer, og tilmelding er åben på goldbox frem til den 23. Juli.